Великомихайлівський ЗДО "Ясочка"

Методична робота

Важливим чинником, який  забезпечує високу ефективність в роботі з дітьми, є створення розвивального предметно-ігрового середовища, підпорядкованого інтересам дитини. Кожна групова кімната має затишний, домашній дизайн, комфортні інтер’єри, багатий і цікавий зміст предметного середовища, яке відповідає віку дітей.

Колектив садочка працює за новою Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку „Українське дошкілля - програма, яка дивиться у майбутнє. Вона стає основою тих методик, які зараз розробляються в нашій державі. З дітьми старших груп працюють за програмою «Впевнений старт». Суть цих програм – в особистісно-орієнтованому навчанні, де акцент робиться на індивідуальності кожної дитини, демократичному вихованні, самостійності, критичності мислення. Як наслідок – діти здатні дати собі об’єктивну оцінку, не будуть принижуватися, але й не дозволять собі поводитися зверхньо. Малюки ростуть відповідальними та самостійними, хочуть постійно пізнавати щось нове. Крім того, у них добре розвинена логіка та дрібна моторика рук. Знання даються через практичні дії, гру. Вихователі проводять різні тести та ігри.  .

Для художньо-естетичного розвитку дітей у закладі також створені всі умови. Дітки мають доступ до всіх матеріалів: олівці, пензлі, альбоми, пластилін лежать у полі зору вихованця. Кожен день і в усіх центрах діяльності все це лежить на рівні поля зору дитини. Така методика дозволяє розвиватися, проявляти ініціативу (адже можна малювати, ліпити коли є бажання і натхнення, а не за розкладом), самовиражатися, робить дитину більш адаптованою до життя у соціумі.

З метою взаємодії  ЗДО та сім»ї в усіх вікових групах є інформаційні матеріали у куточках для батьків, що сприяє їх залученню до навчально-виховного процесу.